Transiidikeskuse laohoone

Transiidikeskuse laohoone


Tellija:

Astlanda Ehitus OÜ

Arhitektid:

Acies Arhitektuur OÜ

Projekti osad:

Ehituskonstruktsioonid

Projekti staatus:

Valmis

12000 m2 pindalaga puistematerjali hoidmise laohoone koosneb kolmest hooneosast, mis on üksteisest eraldatud 5 m kõrguse tugimüüritisena töötava betoonseinaga. Hoone on vundeeritud kiilvaiadele, kandevkarkassi moodustavad raudbetoonist karkassipostid, mille vahele on hoone välisperimeetril  ehitatud monoliitsest raudbetoonist 5 m kõrgused sokliseinad. Hoone sisemuses toetuvad raudbetoonist karkassipostid monoliitsest betoonist tugiseinade peale. Laohoone katusekonstruktsioon on projekteeritud 40 m pikkuste terasfermidega.

 

Seotud projektid


Hydroscand tootmis- ja laohoone

Hydroscand lao- ja tootmishoone asub vahetult Tallinn-Tartu maantee ääres Rae vallas, Lehmja külas, Kõrtsi tee 5. Hoone on projekteeritud osaliselt kahe korruselisena ning selles asuvad nii lao-, tootmis-, kontori- kui ka müügisaali ruumid. Lao- ja tootmishoone netopindala on kokku ~6000 m2, millest ~4900 m2 asuvad esimesel korrusel.


Vara saeveski puitmaterjali kombisorteerimise hoone

Vara saeveski puitmaterjali kombisorteerimisliini hoone asub Tartumaal Vara külas ja paikneb kolmel Vara saeveskile kuuluval kinnistul. Hoone on U-tähe kujuline ning selle geomeetria ja konfiguratsioon tulenes kombisorteerimisliini tehnoloogiast. Hoone on osaliselt kahe korruseline, esimesel korrusel on korraldatud kogu tehnoloogiline protsess, keskel, kus seadmete kõrgus on väike, paikneb tehnoloogia kohal töötajate puhkeruum.


Air Maintenance Estonia lennukite hoolduskompleks

Air Maintenance Estonia lennukite hoolduskompleks asub Tallinna Lennujaama territooriumil Suur-Sõjamäe tee 10a ning on Baltimaade suurim lennukite hoolduskeskus. Hoone brutopindala on ca 12500 m2 millest ca 5000 m2 on hoone keskel paiknev lennukite hooldusangaar, mis on mõeldud teenindamaks Boeing 737, Boeing 757-200/-300, Airbus A320 ja Embrarer CRJ tüüpi lennukeid, korraga mahub teenindama kolme lennukit.


Ragn Sells sorteerimiskeskus

Ragn Sells taaskasutatavate pakendimaterjalide sorteerimiskeskus asub Tartus Klaasi tn 3 ning on ühekordne ja lihtsa ristkülikulise plaaniga viilkatusega soojustamata plekkhall. Hoone fassaadi ilmestamiseks ning hajusa päevavalguse tagamiseks on hoone fassaadi ülemine seinaosa ja otsasein kaetud valgust läbilaskva paneeliga, seinad ja katus mururohelised värviga plekkpinnad ning soklipinnad raudbetoonist.